Díra v písku > Zápisky ze života v Kataru

Cestování (nejen) po Arabském poloostrově

 • Naše cesta po Sumatře

  Cesta po Sumatře byla jednou z našich nejhezčích asijských cest. Přečtěte si o tom, jak jsme objevovali barevný podmořský svět, hledali orangutany, supěli na sopku a dojímali se při muslimském svatebním obřadě.

  Zdéňa
  2011-06-30
 • Jordánsko

  Tak jsme vyrazili na první letošní dovolenou (už nám to chybělo). Tentokrát jsme vyrazili do biblického Jordánska. Měli jsme jen 9 dní, ale stihli jsme toho celkem dost. V Jordánsku je spousta památek a míst zmiňovaných v bibli, ale je tu i hezká příroda.

  Ondra
  2011-05-09
 • Ománský výlet

  Měli jsme tady v arabském světě další svátek, Eid al-Adha, a s tím spojené 3 dny volna. A tak jsme vyrazili na devět dní do nedalekého Ománu. Říká se o něm, že to je perla arabského poloostrova a my to můžeme potvrdit. S týdnem času jsme toho nestihli moc, letem světem jsme prolétli jen sever země. Přečtěte si, co jsme všechno viděli a zažili.

  OZ
  2010-11-24
 • Srí Lanka

  Tak jsme se vrátili ze Srí Lanky, z naší druhé, exotické, svatební cesty. Existuje legenda, podle které je Srí Lanka rájem, ze kterého byl Adam vyhnán bohem. Něco na tom bude, Srí Lanka je jako ráj. Přináším vyprávění o tom, co jsme všechno viděli, prožili či ochutnali.

  Ondra
  2010-10-03
 • Nepál

  Jak víte, byl jsem na nucené dovolené v Nepálu. To se sešlo tak, že moje turistická víza v Kataru skončila a než jsem mohl dostat nová, tak jsem musel opustit zemi. No a Nepál je blízko, nepálská víza je možné dostat při příletu a letenky byly levné. Nakonec jsem strávil pár dní v hlavním městě Kathmandu, pak jsem vyrazil na trek v národním parku Langtang a po návratu jsem přebookoval letenku a letěl zpět (no jo, už se mi stýskalo po ženě).

  Ondra
  2010-08-29
RSS